Naslovna Sport Zmajevi putuju u Brazil, Bosna pobedila!

Zmajevi putuju u Brazil, Bosna pobedila!

Dva debitantska gola (Bičakčić i Hajrović) vode nas prema Brazilu, izdržite ZMAJEVI

81’ Žuti karton za Ibiševića. Minute duge kao život

Hajroviću svaka ti zlatna bila, majstoreeeee

78’ GOOOOOOOOOOOOOl Hajrović pogađa sa preko 20 metara. GOOOOOOOOOOOOL

77’ Hajrović mijenja Misimovića

75’ Vatra na terenu. Naši igrači pokušaju preko krila. Čekamo gol za preokret. Teška utakmica, nikad teža

73’ Ponovo kontranapad za Slovake, ali su se naši igrači brzo vratili u odbranu

70’ GOOOOOOOOOOOOOL Bičakčić nakon kornera

67’ Ataci naših igrača, ali nemamo rješenja za slovačku odbranu. Ne ide ovo na dobro

58’ sjajan šut Lulića završava pored stative gola Muhe

52’ Misimovićev šut završava u korneru

46’ Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno Zmajevi. Odmah Weiss pogađa stativu

Kraj poluvremena. Gubimo sa 1:0 golom Hamšika u 42’ minuti

45’ Kakava šansa za našu reprezentaciju. Pjaniću šut brani Muha sa četiri metra, a potom Džeko šutira preko gola

42’ GOL Sjajnim kontranapadom Slovaci stižu do gola. Strijelac je Hamšik

37’ Odličan napad Slovaka. Weissov šut brani Begović

32’ Kakav prodor Džeke, ali Muha interveniše pred Dijamantom

31’ Kakva šansa za Slovake, ali Nemecov šut glavom prolazi tik pored stative

29’ Igra se rasplamsala. Pjanić zbog starta nad Weissom dobiva žuti karton

28’ Šut Ibiševića, Muha izbacuje u korner

25’ Slovaci postižu gol ali srećom iz ofsajda. Šestak je najbolje reagovao na centaršut Weissa, ali srećom bio je ofsajd

22’ Slobodnjak za Pjanića, ali udarac završava u živom zidu

20’ Odličan slobodnjak Salihovića sa strane, ali naši igrači se ne snalaze najbolje

16’ Španski sudija čist faul nad Mujdžom na ivici šesnaesterca nije svirao. Slovaci prijete iz kornera

14’ Slovaci teatralnim padovima žele isposlovati žute kartone za naše igrače.

10’ Ginemo na terenu. Slovacima ne damo da dišemo

5’ Grmi, sijeva pred golom Slovaka. Misimovićev šut brani Muha. Odmah poslije brani i Džeki. Odlično igramo

3’ Početno ispitivanje snaga. Primjetna borbenost kod naših fudbalera

1’ Utakmica je počela. Sa centra su krenuli Slovaci. Sretno Zmajevi

SLOVAČKA: Muha, Pekarik, Škrtel, Đurica, Hubočan, Pečovski, Kucka, Šestak, Hamšik, Vajs, Nemec. Selektor: Jan Kozak.

BiH: Begović,Mujdža, Bičakčić, Spahić, Lulić, Medunjanin, Salihović, Misimović, Pjanić, Džeko, Ibišević, Selektor: Safet Sušić.

Sudije: David Fernandez Borbalan (glavni), Roberto Alonso Fernandez i Roberto Diaz Del Palomar (pomoćnici) (svi iz Španije).

Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. u Brazilu između Slovačke i BiH

19:29 Stadion ”Pod Dubnom” u Žilini, na kojem za nešto više od sat vremena počinje kvalifikacijski meč za svjetsko prvenstvo u Brazilu između Slovačke i Bosne i Hercegovine, postepeno se popunjava navijačima BiH, javlja izvještač Fene.

Na stadionu se već čuje pjesma bh. tifoza, a očekuje se da će uskoro timovi izaći na zagrijavanje. Reprezentativci BiH prije nekoliko minuta izašli su na travnjak stadiona, najvjerovatnije da bi ”osjetili” atmosferu koja ih očekuje. Dočekani su ovacijama cijelog stadiona.

Bez sumnje, izabranici Safeta Sušića igrat će u Slovačkoj u domaćoj atmosferi pred nekoliko hiljada bh. navijača koji su u Žilinu došli iz domovine i drugih zemalja Evrope.

Ispred stadiona još uvijek se nalazi nekoliko hiljada navijaća, pa je upitno hoće li domaća selekcija uopće imati podršku.

19:20 Selektor Safet Sušić saopštio prvih jedanaest.

Sastav BiH večeras: Begović, Mujdža, Bičakčić, Spahić, Salihović, Medunjanin, Pjanić, Lulić, Misimović, Džeko, Ibišević.

17:40 Tri sata prije početka utakmice Slovačka – BiH, Žilina ključa od naših navijača. Gradskim trgom odjekuju trube i narodnjački ritmovi na koncertu koji je organizovan za bosanskohercegovačke simpatizere, a za to vrijeme, obližnjim parkom širi se dim i miris ćevapa s roštilja, koji je postavila grupa Bosanaca i Hercegovaca.

Naravno, u gradu je sve više policije. U blizini trga, gdje se nalazi i ogroman tržni centar koji je, također, prepun naših navijača, desetine specijalaca motre situaciju spremni da intervenišu u slučaju potrebe. Ali do sada, problema nije bilo.