Zlatibor – Novi Pazar 0:1

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su danas u Užicu ekipu Zlatibora sa 1:0, u prvoj utakmici 33. kola Super lige Srbije.

Novi Pazar je u 55. minutu stigao do svog prvog ovosezonskog trijumfa na strani, a pogodak iz slobodnog udarca sa oko 25 metara postigao je Nikola Vlajković.

Pazar je u 21. minutu ostao sa igračem manje jer je Marko Marinković isključen zbog prekršaja nad Vasilijem Janjićem, u trenutku kada je igrač Zlatibora po mišljenju sudije Miloša Milanovića bio najbliži gostujućem golu.

“Znači nam ova pobeda. Verovao sam u momke. Sada imamo dobar raspored i nadam se da ćemo izboriti opstanak”, rekao je posle utakmice trener Pazaraca Davor Berber.

Novopazarci će prenoćiti na 12. poziciji sa 39 bodova, dok je Zlatibor na 18. mestu sa 22 boda i već je ispao iz elitnog takmičenja.

“Verovatno su moji igrači utučeni zbog dosadašnjih rezultata, ali ako ovakvu utakmice ne možete da ne izgubite, onda zaista nemam reči. Pojedinci su zalutali u ovaj rang”, ocenio je trener Zlatibora Predrag Ristanović.

Pazar u 34. kolu dočekuje ekipu Voždovca, a Zlatibor gostuje Bačkoj.