Prethodnih meseci pojavilo se toliko mnogo glasina kada su u pitanju displeji od kristala safira na novim iPhone 6 uređajima, da su svi bili uzbuđeni i poverovali da će se ovo zaista desiti.
Sve je počelo od PTT Research analitičara Mata Margolisa, koji svoj rad fokusira na Apple/GT Advanced Technologies partnerstvo. Ubrzo nakon što je Apple popisao ugovor (vredan 578 miliona dolara) o akviziciji kompanije GT Advanced Technologies, pojačale su se spekulacije o displejima od safira.
Međutim, kada je Fil Šiler stao na scenu tokom predstavljanja iPhone-a 6, mnogi su pomislili da će početi hvalisanje prvim displejom od kristala safira. Umesto toga, Šiler je objavio da novi iPhone ima jonski-ojačano staklo.
Zanimljivo, safir je dospeo u neke druge iPhone 6 delove, kao što je TouchID taster i kamera. Takođe, displej od safira se našao na Apple Watch pametnom satu, ali ne na svim modelima.
Svi se sada pitaju zašto je Apple toliko platio za kompaniju GT Advanced Technologies, kada displeji od safira nisu prisutni na iPhone 6 telefonima. Analitičar Mat Margolis je dao objašnjenje ove situacije.
“Ekrani od safira za iPhone, koji nisu prošli proveru kvaliteta, završili su kao Watch ekrani. Apple nije mogao da priušti da lansira iPhone 6 sa ekranom od safira, koji nije 100 odsto zadovoljio kvalitetom”.
Prema njegovim rečima, problem nije bio do proizvođača, kompanije GT Advanced Technologies, već do kompanija koje su radile na završnim potezima (Biel i Lens Tech).
Ipak, očekuje se da će proizvodnja ekrana od safira za iPhone 6 biti okončana, te da će korisnici ipak dobiti telefone sa ojačanim ekranom. Ono što nije poznato, jeste kada će se ovi uređaji pojaviti.
Sandzakhaber / izvor: www.benchmark.rs