Veliki broj učesnika iz Novog Pazara na Otvorenom kupu Srbije! Hasanović dominirao u klasi 16, Salković treći

Aerodrom Ponikve kod Užica, proteklog vikenda, bio je domaćin trke ubrzanja na 402 metra. Učešće su uzeli više do sto takmičara iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Srbije, od koji su mnogi učesnici regionalnih i evropskih takmičenja u ovoj sportskoj disciplini. Trku je organizovao Overboost Racing Team. Na takmičenju se pojavio i veliki broj učesnika iz Novog Pazara, a prvo mesto u klasi 16 zauzeo je Edin Hasanović sa vozilom marke “BMW E30” iz tog grada. Njegov sugrađanin Anes Salković sa svojim “golfom 6” zauzeo treću poziciju u istoj klasi, dok je Adem Marovac sa svojim “E30” ostao bez plasmana. U klasi 14 učešće su uzeli Aladin Hazirović (BMW E60), Aldin Isović (Audi SE) i Edin Ujkanović (Opel corsa), koji su takođe trku završili bez osvojenih postolja. U klasi 13 (karting) učestvovao je Admir Avdulović iz Novog Pazara, u klasi 12 Mersudin Džanković, a u klasi 11 Esad Došljak, svi bez plasmana na prve tri pozicije. indeksonline.rs