Umalo kraj karijere za Ronaldinha ! Preziveo najbrutalniji start koji ste videli

tackle

Niko normalan ne voli da vidi na delu fudbalske siledžije. Naročito kada nasrnu na majstore. A jedan istinski majstor čak se i pozdravio sa čovekom koji mu je umalo slomio nogu.

U utakmici Kopa Libertadores slavni Brazilac Ronaldinjo je svojim Atletiko Mineirom uživeo u poslednjim minutima velike pobede nad argentinskom ekipom Arsenal Sarandi (5:2). No, defanzivac domaćih Dijego Bragijeri, rešio je da ne mari za zdravlje nekada najboljeg fudbalera sveta kada je u 87. minutu, brutalno, sa dve noge – uklizao.

Ronaldinjo je nekim čudom, verovatno uz večitu zahvalnost onome ko je izmislio kostobrane, ostao nepovređen, mada je penal koji je tom prilikom dosuđen – propustio da realizuje.

No, na kraju meča, Ronaldinjo je pokazao da je biti veliki čovek važnije od “biti veliki fudbaler” – prišao je 26-godišnjem Argentincu koji mu je umalo okončao karijeru i pozdravio se sa njim, rukujući se.