Naslovna Sport Fudbal Sjajna “fora” za izvođenje slobodnog udarca! Kako su igrači Atletika iz Madrida...

Sjajna “fora” za izvođenje slobodnog udarca! Kako su igrači Atletika iz Madrida nadmudrili igrače Porta (video)

27

Fudbaleri Atletiko Madrida slavili su u drugom kolu grupne faze Lige šampiona protiv Porta u gostima sa 2:1 postigavši gol u 86. minutu posle sjajne akcije, a da je to maslo stratega “jorgandžija” Dijega Simeonea govori to što je reprezentacija Argentine, u kojoj je on igrao, istom šemom dala gol Engleskoj pre 15 godina!

Atletiko je četiri minuta pre kraja susreta zaradio prekid na 20 metara od gola Porta, pa je izvođenje preuzeo Gabi koji je nakon uigrane akcije uposlio Ardu Turana koji je najednom pobegao domaćim igračima i lagano pretvorio sjajnu akciju u pobednosni pogodak.

Iz dana u dan fudbalska javnost smatra da je trener Madriđana Simeone postaje sve veći gigant o trenera, a može se naslutiti da je upravo on dao direktne ingerencije da se slobodni izvede na taj način, jer je njegova reprezentacija Argentine upravo na takav način došla do izjednačenja 1998. godine na Mundijalu protiv Engleske.

U ulozi asistenta bio je Huan Sebastijan Veron, dok je egzekutor bio kapiten Intera Havijer Zaneti.

Sporno je to što mnogi smatraju da je postojao ofsajd, prosudite sami…