Naslovna Sport Fudbal Sefte Alivodića za vodstvo Vojvodine, Novi Pazar ubedljiv…

Sefte Alivodića za vodstvo Vojvodine, Novi Pazar ubedljiv…

tribine

Utakmicama 17. kola Superlige nastavljen je fudbalski šampionat Srbije. Posle prvih 45 minuta nijedna gostujuća ekipa nema prednost u šest mečeva koji su počeli u 14.00 časova.

Javor je nastavio da teroriše Smederevo. Podsetimo da su ih u prvom delu sezone pobedili u Smederevu sa 5:0, potom i u Kupu Srbije sa 3:0, a sada u prvenstvenom okršaju u Ivanjici vode sa 3:0 posle prvih 45 minuta. Definitivno su dželat Oklopnika ove sezone.

Pokrajinski derbi je u Novom Sadu gde Vojvodina vodi protiv Spartaka. Strleac jedinog gola je pojačanje Lala iz Novog Pazara, Enver Alivodić. Iskusni vezista je postigao prvenac u dresu novosadskog kluba.

Alivodićev bivši klub Novi Pazar takođe vodi. Pazarci golom Radoša Bulatovića iz drugog minuta imaju gol prednosti u odnosu na nekada velikog rivala iz drugoligaškog karavana Radnički iz Kragujevca. Na tribinama je oko 5.000 ljudi.

Minimalnu predsnost ima i Sloboda nad BSK.

Golova nema na Omladinskom stadionu gde su rivali OFK Beograd i Jagodina, kao i u Nišu gde gostuje Hajduk.

Partizan u večernjem terminu dočekuje Donji Srem, dok derbi kola u nedelju u 14 sati igraju Rad i Crvena zvezda.