Sefte Alivodića za vodstvo Vojvodine, Novi Pazar ubedljiv…

tribine

Utakmicama 17. kola Superlige nastavljen je fudbalski šampionat Srbije. Posle prvih 45 minuta nijedna gostujuća ekipa nema prednost u šest mečeva koji su počeli u 14.00 časova.

Javor je nastavio da teroriše Smederevo. Podsetimo da su ih u prvom delu sezone pobedili u Smederevu sa 5:0, potom i u Kupu Srbije sa 3:0, a sada u prvenstvenom okršaju u Ivanjici vode sa 3:0 posle prvih 45 minuta. Definitivno su dželat Oklopnika ove sezone.

Pokrajinski derbi je u Novom Sadu gde Vojvodina vodi protiv Spartaka. Strleac jedinog gola je pojačanje Lala iz Novog Pazara, Enver Alivodić. Iskusni vezista je postigao prvenac u dresu novosadskog kluba.

Alivodićev bivši klub Novi Pazar takođe vodi. Pazarci golom Radoša Bulatovića iz drugog minuta imaju gol prednosti u odnosu na nekada velikog rivala iz drugoligaškog karavana Radnički iz Kragujevca. Na tribinama je oko 5.000 ljudi.

Minimalnu predsnost ima i Sloboda nad BSK.

Golova nema na Omladinskom stadionu gde su rivali OFK Beograd i Jagodina, kao i u Nišu gde gostuje Hajduk.

Partizan u večernjem terminu dočekuje Donji Srem, dok derbi kola u nedelju u 14 sati igraju Rad i Crvena zvezda.