Rumunski biatlonci najuspešniji prvog dana Balkan kupa u Sjenici

NOVI PAZAR – Rumunski biatlonac Marijan Folea osvojio je danas prvo mesto u sprintu na 7,5 kilometara, tokom prvog dana Balkan kupa za juniore na ski centru Žari kod Sjenice.

Drugo mesto zauzeo je Aleksa Vuković iz Bosne i Hercegovine, a treće Nikolae Girbačoe iz Rumunije.U sprintu na 10 kilometara jedini na startu pojavio se Rares Runceanu iz Rumunije i kroz cilj je prošao nakon 30 minuta, 45 sekundi i 10 stotinki.

U ženskoj konkurenciji u sprintu na 7,5 kilometara učestvovale su tri takmičarke, a kao najuspešnija trku je okončala Anastasija Vojinović iz Bosne i Hercegovine.

Drugo mesto zauzela je Ana Cvetanovska iz Severne Makedonije, dok je treće mesto pripalo Sandri Banjac iz Srbije.

Najuspešnija u sprintu na šest kilometara bila je Dorina Puskaria iz Rumunije, drugo mesto zauzela je Iona Kostalou iz Grčke, a treće Adelina Rimbeu iz Rumunije.

Učesnike Balkan kupa u biatlonu za juniore u Sjenici očekuje još jedan takmičarski dan, a prvi start zakazan je u nedelju od 10 sati.