Pursel preživeo, Međedović bez finala u Bangaloru

Teniser Srbije Hamad Međedović izgubio je danas od Maksa Pursela iz Australije sa 1:2 u setovima (2:6, 7:5, 6(4):7), u polufinalu ATP čelendžera u Bangaloru.

Pursel, koji je 155. na ATP listi, slavio je protiv 100 mesta slabije rangiranog Novopazarca posle dva časa i 10 minuta igre.

Australijanac je kod rezultata 5:4 u drugom setu servirao za pobedu, ali je Međedović uzeo tri gema u nizu i uveo meč u treći set.

U odlučujućem setu nije bilo brejka, a Pursel je kroz taj-brejk izborio plasman u finale.

Međedović je do polufinala eliminisao dvojicu bivših šampiona Bangalora, Indijca Praneša Gunesvarana (2018) i Čun-Hsina Cenga iz Tajpeja (2022).

Dejvis kup reprezentativac Srbije u tom indijskom gradu zaradio je 36 ATP poena i 6.140 američkih dolara.

On će u ponedeljak biti plasiran oko 220. mesta na ATP listi, što mu je renking karijere.

I drugi finalista u Bangaloru je Australijanac, a to je drugi nosilac i 128. teniser sveta Džejms Dakvort.

Dakvort je u polufinalu za sat i 21 minut u dva seta (6:3, 6:3) nadigrao sunarodnika Džejmsa Mekejba.

Mekejb je 346. na ATP listi i do glavnog žreba stigao je kroz kvalifikacije.

ATP čelendžer u indijskom Bangaloru na tvrdoj podlozi ima nagradni fond od 130.000 dolara.

The post Pursel preživeo, Međedović bez finala u Bangaloru appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.