Prijepoljac Almir Memić na Kupu nacija zauzeo treće mesto i dobio priznanje…

Prijepoljac Almir Memić na Kupu nacija zauzeo treće mjesto i dobio priznanje za najboljeg boksera Srbije u juniorskoj konkurenciji
Na međunarodnom turniru Kup nacija, koji je od 16. do 19. avgusta održan u Vrbasu, reprezentacija Srbije je među 26 zemalja zauzela treće mjesto u ukupnom plasmanu, a mladi Prijepoljac Almir Memić bronzanu medalju.

Za Kup nacija, u kome je učestvovalo 268 boksera iz celog svijeta, mladi Memić pripremao se u svom klubu, ali i na treninzima juniorske reprezentacije.

Kazahstanac od koga je Memić izgubio je osvojio zlatnu medalju, a ovaj uspjeh mu je podsticaj za još veći rad i trud.

Prema riječima trenera Milana Tomaševića, ovo je jedan od tri najveća svetska turnira, a u Memićevoj kategoriji polu velter sa 16 boksera konkurencija je bila posebno jaka.
Treneru Tomaševiću uručen je pehar za treće mjesto reprezentacije Srbije u ukupnom plasmanu, a mladom Memiću statua za za najboljeg boksera Srbije u juniorskoj konkurenciji. Pošto šampioni nemaju vremena za predah, Memić i Tomašević već kreću sa pripremama za međunarodni turnir u Češkoj i Evropsko prvenstvo za juniore u Rusiji.