Plavi odoleli šampionu

Fudbaleri Novog Pazara odigrali su večeras 2:2 protiv Crvene zvezde u Beogradu, u meču poslednjeg, sedmog kola plej-ofa Super lige Srbije.

Domaćin je poveo preko Gelora Kange u 53. minutu, da bi sedam minuta kasnije izjednačio Miljan Momčilović.

Crveno-beli su u 71. minutu ponovo stigli do prednosti golom Stefana Lekovića, a konačan rezultat postavio je Slobodan Stanojlović u 74. minutu.

Crvena zvezda je ranije obezbedila šestu uzastopnu šampionsku titulu, a prvenstvo je završila sa 97 osvojenih bodova.

Beograđani, koji su ove sezone uzeli treću uzastopnu duplu krunu, igraće od naredne jeseni u Ligi šampiona Evrope.

Novi Pazar je sa 51 bodom zauzeo šesto mesto u elitnom rangu, što je najbolji plasman Plavih u najjačoj ligi Srbije posle petog mesta u takmičarskoj 2014/15.