Novopazarski bokseri ostvarili su pet pobeda i tri poraza u prvom kolu lige Bokserskog saveza Šumadije i Pomoravlja, a najbolji utisak ostavio je Ahmed Mavrić iz kluba Mladost Sandžak, koji je kod omladinaca lakših od 75 kilograma prekidom u drugoj rundi savladao člana Radničkog iz Berana Enisa Adrovića.

Od ostalih boksera tog pazarskog kluba, pobede su ostvarili omladinac Imran Mašović u kategoriji do 81 kilograma protiv člana Goča iz Vrnjačke Banje Đorđa Bondžića, bilo je 3:0, te junior Hakan Dacić u kategoriji do 60 kilograma u duelu sa Danijelom Petrovićem iz Varvarina odlukom sudija 2:1, dok je u konkurenciji juniora do 70 kilograma Emin Muminović sa 1:2 poražen od borca kruševačkog kluba KŠ 037 Nemanje Mijajlovića.

Trijumfe su zabeležili junior Haris Numanović i kadet Admir Kamešničanin iz novopazarskog Dandija, koji su u kategorijama do 54 i 44 kilograma sa po 3:0 dobili predstavnike Goča Živojina Milenkovića i Strahinju Popadića.

Poraz je doživeo senior novopazarskog Dandija Tarik Hasanović, od kojeg je u kategoriji do 75 kilograma rezultatom 3:0 bolji bio Dušan Radović iz jagodinskih Palminih tigrova, a Amin Begeti iz Novog Pazara je u konkurenciji kadeta čija težina ne prelazi 37 kilograma izgubio od boksera prijepoljskog Miksa Ognjena Drobnjaka sa 1:2.

kadeti:

do 50 kg: Vasilije Đurđević (Varvarin) – Đorđe Marković (Čačak) 2:1


do 50 kg: Ersan Dautović (Miks) – Dušan Radenković (Knez Lazar Kosovska Mitrovica) 0:3

juniori:

do 60 kg: Hristofer Dimitrov (Metalac Kraljevo) – Aleksa Orović (Radnički) 1:2

juniorke:

do 54 kg: Ida Zaimović (Miks) – Jovana Ivezić (Miks) 0:2 (prekid u prvoj rundi)


do 54 kg: Martina Vuković (Miks) – Anja Nikolić (Kablovi Jagodina) 2:0 (predaja u drugoj rundi)

omladinci:

do 56 kg: Aleksandar Štetić (Palmini tigrovi) – Aleksa Pešić (Radnički) 2:0 (prekid u drugoj rundi)


do 60 kg: Nemanja Trifunović (Ere Užice) – Armin Adrović (Radnički) 0:2 (prekid u drugoj rundi)


do 64 kg: Đorđe Marković (Metalac) – Strahinja Bošković (Čingelić Kraljevo) 2:0 (predaja)


do 64 kg: Đorđe Tošić (Sloboda Užice) – Pavle Baltić (Metalac) 0:2 (prekid u trećoj rundi)


do 69 kg: Ognjen Jovanović (Metalac) – Petar Trajković (Čingelić) 2:1


do 69 kg: Miljan Savić (KŠ 037) – Ilija Čočović (Miks) 2:1


do 81 kg: Marko Gavrilović (Čačak) – Marko Zlatić (KŠ 037) 2:1

omladinke:

do 57 kg: Pavlina Vračarić (Sloboda) – Anđela Nikolić (Kablovi) 0:2 (prekid u drugoj rundi)

seniori:

do 60 kg: Rastko Milosavljević (Čačak) – Aleksandar Stojanović (Metalac) 2:0 (prekid u drugoj rundi


do 75 kg: Ognjen Vasić (Kablovi) – Rajko Tomašević (Čačak) 0:3


do 75 kg: Radomir Čolić (Goč) – Nikola Šućurović (Sloboda) 3:0


do 81 kg: Milorad Zdravković (Goč) – Nikola Milić (Ere) 0:2 (prekid)


do 81 kg: Aleksa Mandić (Čačak) – Antonije Drašković (Goč) 3:0

Organizatori takmičenja u dvorani Pendik bili su novopazarski Sportski savez i Bokserski savez Šumadije i Pomoravlja, a tokom manifestacije dodeljena su priznanja najboljima iz prethodne sezone, kao i klubovima i pojedincima zaslužnim za razvoj boksa u Novom Pazaru.

M. Minić