Pazar preokrenuo, pa pao u produžetku

Košarkaši Dinamika pobedili su večeras posle produžetka domaću ekipu Novog Pazara sa 96:91 (29:17, 24:18, 20:22, 8:24, 15:10), u zaostaloj utakmici 21. kola Košarkaške lige Srbije (KLS).

Novi Pazar je od 18. minuta bio lišen pomoći trenera Darka Kostića, koji je posle prigovora zbog sudijskih odluka kažnjem isključujućom, drugom tehničkom greškom.

Pazar je, ipak, uspeo da “izbriše” minus od 21 poena iz 25. minuta, kada su Beograđani vodili sa 62:41, a domaćin potom u finišu regularnog dela susreta nije sačuvao vođstvo od 81:78.

Goste je predvodio Bojan Tomašević sa 24 poena i 10 skokova, a pratili su ga Božidar Babović sa 19, Miroslav Pašajlić sa 13 i Gregor Glas sa 11 poena.

Bolji od ostalih u poraženom timu bili su Patrik Rembert sa 27 poena i Marko Ilić sa 20 poena i devet skokova, dok je Simion Karter upisao po 10 koševa i skokova, a Nedžad Muratović još 10 poena za Pazar.

Novi Pazar sa 16 pobeda i 10 poraza ima četvrti učinak u KLS, dok je petoplasirani Dinamik na skoru 14/12.

Pazar u subotu u zaostalom meču 26. kola gostuje Metalcu iz Valjeva, a Dinamik u okviru 28. kola dočekuje ekipu kragujevačog Radničkog.