PAZAR PIŠE ISTORIJU!!! Fubaleri Novog Pazara lideri Super lige Srbije!!! Pao Radnički za sedam u nizu

Fudbaleri Novog Pazara savladali su domaću ekipu Radničkog 1923 u 10. kolu Super lige Srbije rezultatom 3:1 i tako se plasirali na prvo mesto na tabeli. Kragujevčani su ostali sa desetoricom igrača na terenu već u 14. minut, pošto je Filip Ivanović isključen zbog skrivljenog jedanaesterca. Egzekutor je bio mladi napadač Novog Pazara Sead Islamović. Mogli su potom Pazarci i da dupliraju prednost, ali je Radnički u finišu poluvremena uzvratio sa nekoliko dobrih šansi. Najbolju je propustio Krajišnik u prvom minutu nadoknade, kada je iz izgledne pozicije, posle dobrog prodora Srnića, šutirao tik pored gola. Ipak, već u narednom napadu Krajišnik je srušen u šesnaestercu, pa se donekle iskupio za prethodni promašaj. Novi kapiten Radničkog, Nemanja Tomić, preuzeo je odgovornost i doneo izjednačenje, posle čega se otišlo na odmor sa nerešenim rezultatom – 1:1. Pazarci su bili konkretniji u nastavku susreta, pa su već u 57. minutu došli do novog vođstva u režiji rezervista, a ujedno i najnovijih pojačanja. Nenad Gavrić je sjajno uposlio dvadesetogodišnjeg Slobodana Stanojlovića, koji se tako već na debiju upisao u strelce. Nastavio je Novi Pazar sa atacima, a već šest minuta kasnije Nikola Bogdanovski postigao je sjajan pogodak za 3:1. Novi Pazar je ovim trijumfom, sedmim uzastnopnim, preuzeo prvo mesto na tabeli, sa bodom prednosti nad Crvenom zvezdom, ali i dva meča više u odnosu na „crveno-bele“. U narednom kolu Novi Pazar na svom stadionu dočekuje Cevenu Zvezdu. indeksonline.rs