Pazar izgubio bodove na svom terenu. Živković: Računi se svode posle 30. kola

Novi Pazar je poražen danas od Radničkog 1923 iz Kragujevca sa 0:1, u utakmici šestog kola Prve lige Srbije.

Viđeno je dosta šansi pred oba gola, a jedini strelac bio je Nenad Đurđević u 85. minutu.

Đurđević je pet minuta kasnije isključen zbog drugog žutog kartona, pa su Kragujevčani kraj meča dočekali sa igračem manje na terenu.

Iako je pazarska publika miljenik napadačkog fudbala danas je bila uskraćena tog užitka jer je Novi Pazar igrao praktično bez napadača sa formacijom koja je pre ili kasnije morala doći glave.

-Svaki poraz je bolan, posebno kući, ali nije tragičan ako se iz njega izvuku pouke. Imali smo korektnu seriju rezultata, a danas smo kažnjeni zbog promašaja. Istina, imao je i rival svojih prilika. Računi se, ipak, svode posle 30 koraka, ali mislim da smo pokazali potencijal za vrh tabele, rekao je posle utakmice trener Pazaraca Marjan Živković.

Susret na Gradskom stadionu u Novom Pazaru pratilo je oko 2.000 gledalaca, među njima i oko 100 navijača gostujućeg tima.

Posle nekompletnog kola, Radnički 1923 je drugi na tabeli sa 12 bodova, dok devetoplasirani Pazar ima tri boda manje.

Novi Pazar će u sledećem kolu gostovati Teleoptiku, a Radnički 1923 će biti domaćin TSC-u iz Bačke Topole.