Odbojkaši Dunav Volej slavili u Novom Pazaru

Odbojkaši Novog Pazara izgubili su večeras od gostujućeg Dunav Voleja sa 1:3 u setovima (23:25, 21:25, 25:18, 20:25), u utakmici prvog kola Prve lige Srbije.

Novi Pazar je u finišu prvog seta stekao četiri poena prednosti (22:18), ali je serijom grešaka prepustio Novosađanima uvodni deo meča.

Dunav Volej je od starta kontrolisao drugi set, a domaćin se u finišu na trenutak približio (17:19). Ekipa trenera Veljka Petkovića stigla je do prednosti od 2:0.

Pazarci su do sredine trećeg seta vodili između dve i tri poena razlike, da bi potom dodatno podigli nivo igre i smanjili na 1:2.

Rivali su se smenjivali u vođstvu do sredine četvrtog seta, čija je zanimljiva završnica pripala Dunav Voleju.

Pred oko 100 gledalaca, meč u Dvorani Sportske akademije Douš trajao je sat i 38 minuta.

Kod Novosađana su prednjačili Jovan Torbica sa 16, Filip Popov sa 15 i Nikola Kosić sa 14 poena.

Nikola Vuksanović za Dunav Volej dodao je šest poena, jedan više od u finišu sjajnog tehničara Alekse Kozića.

Najbolji u redovima Novopazaraca bili su Habib Prušević sa 16 i Ermin Koničanin sa 15 15 poena.

Elvir Zuković i Samed Prušević upisali su po devet, a Marko Božović šest poena za poraženi sastav.

Pazarski odbojkaši u drugom kolu gostovaće Slovenu iz Rume, dok će Dunav Volej igrati u Kleku protiv istoimenog tima.