Naslovna Vijesti Biznis “Očekivali više za Telekom, jedna ozbiljna ponuda”

“Očekivali više za Telekom, jedna ozbiljna ponuda”

618

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je Vlada Srbije blizu donošenja odluke o privatizaciji Telekoma, ali da je cena još neodgovarajuća.

“Ta cena je veća nego ona koja je nuđena 2011. godine, ali je i dalje niža od očekivane”, rekao je Vučić na predstavljanju Knjige infrastrukturnih projekata Ministarstva građevinarstva.

Dodao je da nije nemoguće da će se neka ponuda povećati, a da je za sada jedan punuđač najozbiljniji.

“Postoji jedan ozbiljan ponuđač u odnosu na sve ostale”, rekao je Vučić.

Upitan šta je najveća prepreka za donošenje konačne odluke o privatizaciji Telekoma, on je odgovorio da su to – različita mišljenja ljudi u Vladi.

“Ali ne brinite, odluka koju ćemo doneti biće u najboljem interesu građana Srbije”, rekao je Vučić.

Vučić je istakao i da se ne rukovodi političkim apsektom, iako “sve neznalice u Srbiji uživaju u tome da govore da je Vlada odlučila da proda Telekom jer ne može da izdrži bez toga, a pojma nemaju da ti prihodi uopšte nisu predviđeni budžetom za sledeću godinu”, već ekonomskim aspektom.

“Da ostavimo njihovu politiku po strani, ekonomski gledano, i da nemamo taj samoupravni gen, rekao bih da smo bliži odluci da se privatizuje Telekom”, dodao je on.

izvor: B92