Novi Pazar završio sezonu: Ekonomac srušio snove o plej-ofu

Klub malog fudbala Novi Pazar izgubio je večeras od Ekonomca u Kragujevcu sa 2:5 u 18. kolu Prve lige Srbije, kojim je završen regularni deo sezone.

Pazarci su na taj način ostali bez učešća u plej-ofu, u kojem će se šest ekipa boriti za titulu prvaka države.

Ekonomac je u Hali Jezero poveo golom Aleksandra Tomića u trećem minutu, da bi šest minuta kasnije izjednačio Elvedin Sadović.

Domaćin je sa prednošću otišao na poluvreme zahvaljujući pogotku Ivana Marinkovića u 16. minutu.

Lazar Marinković je u 22. minutu odveo Kragujevčane na “plus dva”, ali je već u narednom minutu uzvratio Milan Mutavdžić.

Trijumf Ekonomca potvrdili su Aleksa Milivojević u 25. i dvostruki strelac Tomić u 32. minutu.

U doigravanje za šampiona Srbije plasiralo se šest najboljih ekipa, a to su Loznica Grad 2018 sa 40, Beogradski FON sa 38, Ekonomac sa 35, Vranje sa 32, Bečej 2003 sa 31 i Palež sa 28 bodova.

Novi Pazar je sedmi sa 26 bodova i obezbedio je opstanak u najjačem rangu.

Elitni status kroz baraž sa drugoligašima pokušaće da sačuvaju osmoplasirani Novi Sad sa 18 i deveta Ivanjica sa sedam bodova.

Iz lige je ispao klub Futsal Nova Pazova, koji je završio na poslednjem, desetom mestu sa tri boda.

The post Novi Pazar završio sezonu: Ekonomac srušio snove o plej-ofu appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.