Novi Pazar – Rudar 1:0

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su danas gostujući tim Rudara iz Pljevalja sa 1:0, u poslednjoj kontrolnoj utakmici pred početak takmičenja u Super ligi Srbije.

Prve šanse za domaćina imali su Danko Kiković u 17. minutu i Nikola Vlajković, koji je pet minuta kasnije pogodio prečku, a jedini gol pao je u 39. minutu, kada je Almir Aganspahić zatresao mrežu na asistenciju Luke Ratkovića.

Ratković je propustio priliku u 42. minutu, da bi crnogorski prvoligaš u 63. minutu ozbiljno zapretio preko Zakarije Surake.

Do kraja meča Pazarci su izveli još nekoliko opasnih napada, ali ih nisu krunisali Tamirlan Džamalutdinov i Nikola Kovačević u 69, Dejan Parađina u 87. i još jednom Kovačević u 90. minutu.

Utakmicu na novopazarskom Gradskom stadionu pratilo je oko 1.500 gledalaca.

Superligaška sezona startuje 16. jula, a Novi Pazar u prvom kolu gostuje TSC-u iz Bačke Topole.