Naslovna Featured Istaknuto Novi Pazar oduvao Zvezdu

Novi Pazar oduvao Zvezdu

Meč za odbojkaške sladokusce ubedljivo i zasluženo dobio je domaći tim, koji je ovim podvigom preuzeo drugu poziciju od šampiona

Novi Pazar – Crvena zvezda 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)
Dvorana: Pendik. Gledalaca: 1.100. Sudije: V. Simonović, A. Petrović. Trajanjemeča: 76 minuta.
NOVI PAZAR: Ristić 9, Lopar 6, Daca 5, Šormaz 3, Radosavljević 18, Hamzagić 20, Zuković (libero), Božović, Has. Zatrić, Oković, Ham. Zatrić, Simić. Trener: Saša Stefanović.
CRVENA ZVEZDA: Gmitrović 3, Mašulović 8, Milutinović 5, Stojsavljević 15, Blagojević 8, Veljović 1, Jevtić (libero), Škrbić 2, Petrović 1, Nejić, Meljanac, Samardžić. Trener: Dragan Kobiljski.

Početak meča obeležili su odbojkaši Novog Pazara. Do najveće prednosti domaćin dolazi posle sjajnog poteza Lopara na mreži (18:12), a Hamzagić u završnici seta igra simultanku sa crveno-belima – 25:20.

U drugom setu ključni detalj dogodio se pri vođstvu domaćih od 22:19, kad je Hamzagić u situaciji „jedan na jedan” izblokirao Gmitrovića, a nedugo potom Novi Pazar je duplirao prednost – 25:19.

Zvezda je mnogo bolje otvorila treći set, konstantno čuvajući tri ili četiri poena prednosti, sve do, u tom delu meča, maksimalnih 13:6.

Ipak, posle fantastične role Radosavljevića, koji je sa tri sjajna napada doneo izjednačenje (21:21), zalet su uhvatili domaći.

Preokret je viđen posle sjajnog bloka Šormaza i Lopara na Škrbiću (22:21). Novi dobar smeč Radosavljevića i mirnoća Lopara u bloku donose Novom Pazaru veliku i zasluženu pobedu.

Semafor 13. kola Super lige:
Spartak LJig – Niš 3:2 (25:16, 12:25, 20:25, 25:18, 15:12)
Klek – Vojvodina NS seme 0:3 (23:25, 17:25, 22:25)
Četvrtak:
Ribnica – Partizan 2:3 (23:25, 21:25, 25:21, 25:20, 14:16)
Petak:
Radnički – Jedinstvo 1:3 (21:25, 13:25, 25:21, 17:25)
Tabela: Vojvodina 12-1 (34 boda), Novi Pazar 10-2 (29), Crvena zvezda 10-3 (28), Ribnica 7-4 (22), Radnički 5-7 (15), Niš 5-8 (14), Spartak 4-9 (11), Partizan 4-7 (10), Jedinstvo 3-9 (12), Klek 1-11 (8).