BERLIN – Ministar zdravlja Nemačke Karl Lauterbah i ministar pravosuđa Marko Bušman pripremili su korona pravila za zimu. Nove mere, koje bi bile u primeni od 1.oktobra ove do 7.aprila sledeće godine, predviđaju da pokrajine mogu da vrate obavezu nošenja maski u ugostiteljskim objektima, bioskopima, pozorištima, javnom prevozu, bolnicama… Alternativa tome je negativan test ili potvrda o ozdravljenju, odnosno vakcinaciji, koja nije starija od tri meseca. To znači da bi i oni koji su primili buster dozu, morali još jednom da se vakcinišu. Četvrta doza se trenutno preporučuje samo osobama starijim od 60 godina i medicinskom osoblju. Bušman i Lauterbah poručili su da škole neće biti zatvarane, ali da će, ako to bude potrebno kako bi se održala nastava, uvesti obaveza nošenja maski. Nemačke vlasti nameravaju, i pored žestokih kritika, da zadrže obavezan karantin za inficirana lica. Tanjug
⚽ Sport Sandžaka
● LIVE
📰 Najnovije sport vesti
21.06
Obradović se vratio na klupu Panatinaikosa
19.06
Baćkulja produžio ugovor sa Novim Pazarom
19.06
Međedović prokockao četiri meč lopte u Kvinsu i ostao bez četvrtfinala
18.06
Švajcarska nadigrala BiH, stotine Novopazaraca pratile meč na Gradskom šetalištu
18.06
Fejsal Mulić potpisao za Novi Pazar i vratio se u plavo-beli dres
18.06
Nikola Mirković ne dolazi u Novi Pazar: potpisao za Smederevo 1924


