Nacionalističko skandiranje navijača Partizana, prekid i pobeda crno-belih u Pazaru

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Novom Pazaru istoimenog domaćina sa 4:1, u meču četvrtog kola Super lige Srbije, koji je bio prekinut više od 40 minuta zbog nacionalističkog skandiranja navijača beogradskog kluba.

Glavi sudija Miloš Milanović je u finišu prvog poluvremena prekinuo utakmicu jer su simpatizeri Partizana smešteni na istočnoj tribini klicali haškom osuđeniku Ratku Mladiću i uzvikivali parolu “nož, žica, Srebrenica”.

Pristalice gostiju to su učinili još nekoliko puta, da bi u 57. minutu usledio prekid duži od 40 minuta.

Susret je nastavljen kada je na intervenciju zvaničnih lica ispražnjena tribina sa navijačima crno-belih.

Beograđani su poveli golom Bibrasa Natha u 42. minutu, a strelci za Partizan pre prekida u drugom poluvremenu bili su Slobodan Urošević u 49. i Rikardo Gomeš u 56. minutu, posle velike greške pazarskog golmana Miloša Ostojića.

Sejduba Suma je u 74. minutu povisio na 4:0, posle asistencije rođenog Novopazarca u ekipi Partizana Sameda Baždara, koji je debitovao u najjačem domaćem takmičenju.

Konačan rezultat postavio je Lazar Mihailović u 90. minutu.

Pre početka utakmice odata je počast doktoru Denisu Bošnjaku, koji je nedavno tragično stradao u saobraćajnoj nesreći.

Partizan je lider Super lige Srbije sa maksimalnih 12 bodova, dok je Pazar na 14. mestu sa jednim osvojenim bodom.

Novi Pazar u petom kolu gostuje Voždovcu, a Partizan dočekuje tim Metalca.