Na Ribarićkom jezeru održan jubilarni XXV Memorijal „safet Mavrić Ćako“

PLIVAČI JAČI OD KIŠE Pod generalnim pokroviteljstvom grada Novog Pazara a u organizaciji Sportskog saveza Novi Pazar uz pomoć Plivačkog saveza Srbijei saveza za daljinsko plivanje ,plivačkih klubova „Delfin 2007“ i „Novi Pazar“, zatim GOSR „Novi Pazar“ Planinarskog društva „Sandžak“ održan je jubilarni 25. Memorijal „Safet Mavrić Ćako“ na kojem je učestvovalo preko 100 takmičara u plivačkim disciplinama iz velikog broja klubova iz naše zemlje, oko stotinak ribolovaca koji su se takmičili na dvije destinacije-Ribarićkom jezeru plovkaši i na rijeci Raški kod Pazarišta mušičari, te oko tridesetak planinara učesnici transverzale Mokra gora-Hajla.. Memorijal je otvorio generalni sekretar Sportskog saveza Nermin Zećirović . Prvi su na start svoje trke krenuli oni najmladji plivači u trci zadovoljstva na 300 metara.U konkurenciji dječaka prvo mjesto je osvojio Endre Gereg, drugi je bio Murat Javorovac dok je Tarik Bibič doplivao do bronze.U konkurenciji djevojčica Hena Mavrić je osvojila zlato, srebro je pripalo Amini Šušević i bronza Sebili Suljevič. Jedan od važnih dijelova Memorijala su i takmičenja ribolovaca.U izuzetno uzbudljivom takmičenju u ribolovu na plovak u konkurenciji kadeta šampionsku titulu osvojio je Emel Pejić, Pavle Vukomanović je bio drugi a Mehmet Šaćirović treći. Ogromnu teškoću organizatoru pričinjavalo je promjenjljivo vrijeme.U nekoliko navrata na prostor Ribarićkog jezera sručili su se žestoki ljetnji pljuskovi.Kiša je naizmenično padala i prestajala ali najveća briga za organizatora i takmičare bila je grmljavina koja je na kraju i uslovila da jedan broj takmičara na 5 km prinudno trku završi nakon 3,5 kilometra iz bezbedonosnih razloga. U veoma jakoj konkurenciji seniora Senad Gračanin je osvojio titulu šampiona, Ismail Fujaljkić je bio drugi a Ivan Vićićević treći. Planinarsko društvo „Sandžak“ je i ovoga puta odradilo transferzalu od Mokre gore do planine Hajle.Stoga je je i njima uručen pehar kao uspomena na 25. Jubilarni Memorijal a nagradu je u ime novopazarskih planinara primio legendarni Basar Čarovac. U plivačkoj disciplini trci na 1.500 metara u konkurenciji takmičarki neprikosnovena je bila Marta Dunjić,Sara Dražanin je bila druga dok je Žofia Piliši bila treća. U konkurenciji takmičara titulu najboljeg osvojio je domaći takmičar Jasmin Gračanin, Adam Muhi je bio drugi dok je Ramiz Gračanin bio treći. U glavnoj trci dana na stazi dugoj 5 kilometara slavila je izvanredna Milica Ljubisavljević, drugo mjesto je pripalo Anastaziji Miljanić dok je Marta Funjić bila treća osvojivši tako drugu svoju medalju poslije zlata na 1.500 metara. U konkurenciji plivača Kristijan Stojanovski je sjajno plivao i ubjedljivo osvojio šampionski pehar.Stefan Nićin je bio drugi a Marko Lonačarski treći. Pehar za najmladuj učesnicu glavne trke na 5 km uručen je Žofija Piliši. Da bi jedna ovako veliko takmičenje proteklo u najboljem redu u veoma lošim vremenskim uslovima pomogao je zaista veliki broj ljudi kojima su uručene zahvalnice: GOSR „Novi Pazar“, plivačkim klubovima „Delfin 2007“ i „Novi Pazar“, sudijama Nedeljku Dudukoviću i Ostoji Kalabi,RTV Novi Pazar, porodici Mavrić, Milanu Žmavcu i doktorici Edini Ramović. Spisak ljudi koji su takodje dali svoj doprinos ovom jubilarnom Memorijalu je svakako veći i Sportski savez Novi Paza se svima njima zahvaljuje posebno ljudima koji borave na Ribarićkom jezeru u blizini plaže koji su u tehničkom smislu izuzetno mnogo pomogli. Ono što je najvažnije da je takmičenje, uprkos lošim vremenskim uslovima, završeno bez ikakvih problema . Sportski savez Novi Pazar