Naslovna Featured Istaknuto Metalac u finišu do pobede nad Pazarom

Metalac u finišu do pobede nad Pazarom

metalac-u-finisu-do-pobede-nad-pazarom

Košarkaši Metalca pobedili su večeras u Valjevu ekipu Novog Pazara sa 78:72 (16:21, 19:23, 19:16, 24:12), u zaostalom meču 26. kola Košarkaške lige Srbije.

Metalac je tokom utakmice imao zaostatak i od 13 poena, s obzirom da je u 22. minutu Pazar vodio sa 48:35, a domaćin je prvi put došao do prednosti u 37. minutu, kada je rezultat glasio 69:68.

Najbolji u timu iz Valjeva bili su Zoran Paunović sa 22 i Slobodan Jovanović sa 15 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Marko Ilić sa 16, Simion Karter sa 14, Asmir Numanović sa 12, Altin Islamović sa 11 i Patrik Rembert sa 10 poena.

Novi Pazar, koji ima 16 trijumfa i 11 poraza, zadržao je četvrto mesto na tabeli, dok je Metalac na 13. poziciji sa skorom 10/16.

Pazar u sredu igra protiv Vojvodine u Novom Sadu u okviru 28. kola, a Metalac istog dana gostuje Vršcu u zaostalom susretu 25. kola.