Memorijal Senada Ljajića: Novi Pazar savladao Jošanicu sa 5:1

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su danas u Šutenovcu ekipu Jošanice sa 5:1, u memorijalnoj prijateljskoj utakmici odigranoj u čast Senada Ljajića.

U meču koji je trajao ukupno 60 minuta, lider Šumadijsko—raške zone poveo je preko Hidajeta Hamzića u 17. minutu.

Novi Pazar je do poluvremena izjednačio pogotkom Slobodana Stanojlovića, koji je bio precizan u 24. minutu.

Stanojlović je u 32. minutu najavio potpuni preokret, da bi već u narednom minutu Ibrahim Fijuljanin povisio na 3:1.

Pazarski superligaš do kraja je još dva puta zatresao mrežu Jošanice, oba puta zahvaljujući raspoloženom Stanojloviću.

Dvadesetjednogodišnji napadač postigao je svoj treći i četvrti gol u 43. i 51. minutu za konačnih 5:1.

Memorijala utakmica na terenu sa veštačkom travom u Šutenovcu upriličena je povodom obeležavanja četvrte godišnjice smrti istaknutog sportskog radnika iz Novog Pazara Senada Ljajića, koji je iznenada umro 23. februara 2019. godine.

Ljajić je u tom trenutku predsedavao Fudbalskim savezom Novog Pazara, Raške i Tutina.

Istovremeno, Ljajić je obavljao i potpredsedničku funkciju u Fudbalskom savezu Raškog okruga.

On je bio i delegat Fudbalskog saveza Srbije na utakmicama Super lige, Prve lige i Kupa Srbije.

Iza Senada Ljajića je dugogodišnje članstvo u Upravnom odboru Novog Pazara, a nalazio se i na mestu potpredsednika Jošanice, odnosno predsednika Novog Pazara 1928.