Međedović preko četvrtog nosioca do osmine finala na ATP čelendžeru u Zadru

NOVI PAZAR/ZADAR – Teniser Srbije Hamad Medjedović plasirao se danas u drugo kolo ATP čelendžera 80 u Zadru, pošto je na startu tog turnira na šljaci pobedio četvrtog nosioca Zdenjeka Kolara iz Češke sa 2:0 u setovima (6:2, 7:6(7)). U nastavku duela koji je trajao sat i 55 minuta, a prekinut je sinoć zbog mraka pri rezultatu 6:2, 1:1, 577. na ATP listi Medjedović iskoristio je sedmu meč loptu protiv 137. igrača sveta Kolara. Po jakom vetru, 18-godišnji Novopazarac imao je prednost od 5:2 u drugom setu, ali je kod rezultata 5:3 jedini put u meču izgubio servis. On je propustio tri meč lopte pri vodjstvu od 6:5 u drugom setu na servis Kolara i još tri u taj-brejku na 6:4 i 7:6, a sedmu priliku pretvorio je u jednu od najznačajnijih pobeda u dosadašnjoj karijeri. Medjedovićev rival u osmini finala je 259. sa ATP liste Italijan Andrea Vavasori, koji je u prvom kolu sa sat i 38 minuta u dva seta (6:2, 7:6) savladao 304. tenisera planete Žižena Žanga iz Kine. Prvi nosilac na turniru u Zadru je Italijan Djanluka Mager, koji je 99. na ATP listi. indeksonline.rs/Beta