Kopa Amerika: Argentina u finalu, Mesi prestigao Batistitu

1034

Fudbaleri Argentine plasirali su se u finale Kopa Amerika, uz istorijski podvig Lionela Mesija.

“Gaučosi” su razbili domaćina SAD 4:0, a Mesi je u Hjustonu postigao fantastičan gol iz slobognod udarca kojim je postao najbolji strelac u istoriji reprezentacije.

Mesi sada ima 55 golova za Argentinu, jedan više od legendarnog Gabrijela Omara Batistute.

Osim gola, napadač Barselone je imao i dve asistencije pa je bio najzaslužniji za šesto finale Argentine.

“Gaučosi” više od 20 godina čekaju na trofej šampiona Južne Amerike, a rival u finalu biće im bolji iz duela Čilea i Kolumbije.

Argentina je povela već u trećem minutu kada je Mesi proigrao Esekijela Lavecija, da bi najbolji igrač sveta zaprepastio 70.000 navijača na NRG stadion fantastičnim slobodnjakom u 32. minutu.

“Gaučosi” su trijumf overili u petom minutu drugog dela igre preko Gonsala Iguaina, koji četiri minuta pre kraja postiže još jedan pogodak, ovaj put posle dodavanja Mesija.