Kajakaš Tahirović završio nastup na Evropskom prvenstvu spustaša divljevodaša u Banjaluci

Novopazarski kajakaš Alen Tahirović završio je takmičenje na Evropskom prvenstvu u spustu na divljim vodama za uzrast do 23 godine u Banjaluci, gde je u sprintu kao 32. u konačnom plasmanu bio najbolji od reprezentativaca Srbije. On je u toj disciplini u prvom nastupu zauzeo 29. poziciju među 45 takmičara, a drugu trku okončao je kao 27. od 40 sprintera, dok je mesta u finalu bilo za 15 najboljih – petoricu iz prve i 10 iz druge vožnje. Pazarac, koji je posle gašenja ovdašnjeg Kajak kluba Stari grad postao član Kajak-kanu kluba Zabrežje iz Obrenovca, potom je u timskom sprintu, zajedno sa Aleksom Milunovićem i Nevenom Kleutom, doneo Srbiji 11. mesto u konkurenciji 13 kajakaških selekcija. Tahirović je u Banjaluci vozio i klasik, u kojem je završio kao 38. od 44 kajakaša. M. Minić Podeli