Naslovna Featured Istaknuto Hamad najbolji teniser Srbije

Hamad najbolji teniser Srbije

Teniser iz Novog Pazara Hamad Međedović (13) osvojio je danas Dvoransko prvenstvo Srbije za igrače do 16 godina, pošto je u finalu na terenima Teniskog kluba Trim u Beogradu savladao Stefana Ivića iz zaječarskog Eurokluba sa 2:0, po setovima 6:1 i 6:2.

Zadovoljan sam svojim nastupom na ovom prvenstvu, za koje sam dobio vajld kard od Teniskog saveza Srbije. Igrao sam svoj tenis, maksimalno sam se trudio i to se isplatilo – rekao je Međedović.

U glavnom žrebu državnog prvenstva za tenisere mladje od 16 godina igrala su 32 tenisera, a trinaestogodišnji Medjedović je u pet mečeva izgubio samo dva seta.

Taj član Teniske akademije Bogdan Obradović u polufinalu je pobedio Dušana Obradovića iz novosadske Rode sa 2:0 (6:3, 6:3).

– Prvenstvo je pokazatelj da sam na dobrom putu uoči nastupa na čuvenom Tarbu u Francuskoj, krajem januara naredne godine. Do tada, igraću i turnir prve kategorije u Moskvi – otkrio je Međedović.