Goleada u Pendiku: Pazaraci dobili dramu protiv Paleža

Futsal tim Novog Pazara savladao je večeras gostujući Palež sa 6:5, u utakmici trećeg kola Prve futsal lige Srbije.

Pazarci su poveli već u prvom minutu preko Stefana Spasića, a u 11. minutu poravnao je golman Obrenovčana Marko Roksić, koji je tokom celog meča aktivno učestvovao u akcijama svoje ekipe.

Oporavljeni Ensar Redžović u 14. i još jednom Spasić u 17. minutu doneli su domaćinu dva gola prednosti, da bi Palež opet zahvaljujući Roksiću u 20. minutu smanjio na 3:2.

Početkom drugog poluvremena, Roksić je u 22. minutu pogodio za 3:3, ali su trostruki strelac Spasić i Ensar Redžovič svojim drugim pogotkom u 33, pa Ersan Vatić u 34. minutu odveli Novi Pazar do ubedljivih 6:3.

Palež se vratio u meč zahvaljujući kaznenim udarcima sa 10 metara, koje su u 37. minutu realizovali četvrti put precizni Roksić i Stefan Dimić.

Šansu da izjednači, takođe iz kaznenog udarca da 10 metara, u pretposlednjem, 39. minutu propustio je Roksić, čije je udarac odbranio mladi golman Pazara Hamza Kolašinac.

Utakmicu u Sportskoj dvorani Pendik pratilo je oko 100 ljubitelja futsala.

Novi Pazar ima šest bodova i četvrti je na tabeli, dok Palež zauzima šestu poziciju sa tri boda.

Pazar u četvrtom kolu gostuje Beogradskom FON-u, a Palež igra u Bečeju protiv Bečeja 2003.