Futsal: Beogradski FON siguran u Pendiku

Futsal tim Novog Pazara poražen je večeras od Beogradskog FON-a sa 2:5 (1:1), u meču 13. kola Prve lige Srbije.

Pazar je poveo preko Ensara Vatića u četvrtom minutu, a gosti su u 12. minutu izjednačili golom Miloša Ljujića.

Beograđani su u ranoj fazi drugog poluvremena postigli tri pogotka.

Drago Šljukić bio je precizan u 21. i 26. minutu, a između njegovih golova upisao se i Lazar Petrašević u 25. minutu.

Nadu domaćinu vratio je Elvedin Sadović u 29. minutu, koji je u igri “pet na četiri”, bez golmana, smanjio na 2:4.

Konačan rezultat u 33. minutu postavio je najbolji strelac Beogradskog FON-a Pavle Pešić.

Utakmicu u Sportskoj dvorani Pendik pratilo je oko 200 gledalaca.

Beogradskom FON-u bila je to četvrta uzastopna pobeda nad Pazarcima, računajući i dva trijumfa u četvrtfinalu prošlosezonskog plej-ofa.

U međusobnom duelu u prvom delu tekućeg prvenstva, Beogradski FON je u Sportskom centru Šumice slavio sa 2:1.

Posle nekompletnog kola, Beogradski FON je drugi među prvoligašima sa 23 boda, dok je Novi Pazar na šestom mestu i ima 19 bodova.

Novi Pazar u 14. kolu gostuje Vranju, a Beogradski FON dočekuje ekipu Paleža.

Do kraja ligaškog dela prvenstva ostalo je da se odigra još pet kola.

Šest najboljih ekipa potom će se u plej-ofu boriti za titulu prvaka države, dok najslabiji klub ispada u niži rang.

Opstanak će kroz baraž sa drugoligašima pokušati da izbore osmi i deveti na tabeli Prve futsal lige posle regularnih 18 kola.

The post Futsal: Beogradski FON siguran u Pendiku appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.