Naslovna Featured Istaknuto EP u spustu na divljim vodama: Mlađi seniori deveti ekipno u sprintu

EP u spustu na divljim vodama: Mlađi seniori deveti ekipno u sprintu

ep-u-spustu-na-divljim-vodama:-mladji-seniori-deveti-ekipno-u-sprintu

Mlađi seniori Srbije zauzeli su deveto mesto u ekipnom sprintu kajakaša na Evropskom prvenstvu u spustu na divljim vodama za juniore i takmičare do 23 godine starosti u slovenačkom Solkanu.

Poslednjeg dana evropskog šampionata, za Srbiju je u konkurenciji do 23 godine nastupio i član novopazarskog Starog grada Alen Tahirović, kao i Marko Marjanović i Andrija Živanović.

Zlatnu medalju u timskom sprintu mlađih seniora osvojila je Francuska, dok su do srebra i bronze stigle selekcije Italije i Češke.

Osim timskog sprinta, u kojem se nadmetalo 11 reprezentacija, kajakaši ne stariji od 23 godine poslednjeg dana takmičenja vozili su i pojedinačno finale u istoj disciplini, gde je predstavnik Srbije Marko Marjanović završio na 10. mestu.