EP u biatlonu: Damir Rastić 63. u individualnoj trci u Dušnjiki Zdroju

Biatlonac Srbije Damir Rastić zauzeo je danas 63. mesto u individualnoj trci na 20 kilometara na Otvorenom prvenstvu Evrope u Dušnjiki Zdroju, u Poljskoj, a zlatna medalja pripala je Letoncu Andrejsu Rastorgujevsu.

Rastić, koji je bio najbolji od trojice reprezentativaca Srbije, imao je četiri promašaja na strelištu i zaostatak za pobednikom od šest minuta i 40,8 sekundi.

Njegov reprezentativni kolega Omar Hodžić bio je 132. od 138 takmičara u cilju, uz osam promašaja i kašnjenje od 19 minuta i 0,3 sekundi, dok treći biatlonac Srbije Omer Hodžić nije završio trku.

Rastorgujevs je do zlata stigao vremenom od 52 minuta i 4,7 sekundi, a upisao je jedan netačan hitac.

Srebrnu i bronzanu medalju osvojili su Norvežani Erlend Bjentegard i Endre Stremshajm, koji nisu pogodili po dve mete, a od Rastorgujevsa su bili sporiji za minut i 27,5, odnosno minut i 41,4 sekundi.

Biatlonci će takmičenje u Dušnjiki Zdroju nastaviti u petak, 29. januara, kada je na programu sprint na 10 kilometara.