Đoković bolji od Kuevasa za treće kolo Rolan Garosa

BEOGRAD – Najbolji teniser sveta Novak Djoković plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas pobedio Urugvajca Pabla Kuevasa sa 6:3, 6:2, 6:4.

Djoković je do pobede protiv 92. tenisera sveta, a 22. pobede u 2021. godini, stigao posle nešto više od dva sata igre.

Kuevas je prvi stigao do brejka na ovom meču, poveo je sa 2:1, ali je Djoković već u narednom odgovorio istom merom.

Srpski teniser je u osmom gemu iskoristio treću brejk loptu za prednost od 5:3, da bi u narednom realizovao prvu set loptu iako se suočavao sa tri vezane brejk šanse protivnika.

U drugom setu Djoković je kontrolisao dešavanja na terenu. Odmah je na startu oduzeo servis Kuevasu, da bi novim brejkom poveo sa 4:1 i bez većih problema priveo taj set kraju posle samo 28 minuta igre.

Brejkom Djokovića je počeo i treći set i taj jedan brejk bio je dovoljan prvom igraču sveta za pobedu, i pored toga što je Kuevas u tom setu podigao nivo igre.

Srpski teniser će u trećoj rundi Rolan Garosa igrati protiv Rikardasa Berankisa iz Litvanije, koji je posle četiri seta eliminisao Australijanca Džejmsa Dakvorta.

Djoković protiv Berankisa vodi sa 3:0 u medjusobnim duelima.