Naslovna Sport Adem Ljajic HAT-TRICK!!! (VIDEO)

Adem Ljajic HAT-TRICK!!! (VIDEO)

Adem Ljajić je večeras još jednom dokazao da je trenutno jedan od najboljih igrača u Italiji a i šire. U jednom od najbitnijih utakmica za Fiorentinu naš Adem Ljajić je postigao tri gola i klub doveo na korak od Lige šampiona. Bila je Fiorentina na samo šest minuta od treće pozicije i mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona naredne sezone.

ADEM

Milan je u drugom poluvremenu uspeo da preokrene rezultat i izbori direktan plasman u Ligu šampiona.

Svaka čast za novopazarca Adema Ljajića!

Fudbaleri Milana igraće u kvalifikacijama za Ligu šampiona, pošto su osvojili treće mesto u Seriji A.

Milan je u poslednjem kolu u gostima posle preokreta savladao Sijenu s 2:1. Domaći su poveli golom Tercija u 26. minutu. Preokret gostima doneli su Baloteli sa penala u 84. i Mekses u 87. Oba tima su ostala sa po 10 igrača, jer su isključeni Terlizi i Ambrosini.

Fiorentina je u gostima pobedila Peskaru s 5:1, a meč je obeležio Adem Ljajić, koji je postigao tri gola u 16, 25. i 59. minutu. U strelce su se još upisali Fernandez u 28. i Jovetić u 54. Jedini strelac za domaće bio je Vitiljo u 77. minutu.

Inter se ponovo obrukao, pošto je na svom terenu poražen od Udinezea s 5:2. U ostalim današnjim mečevima 38. kola Serije A postignuti su sledeći rezultati: Bolonja – Đenova 0:0, Atalanta – Kjevo 2:2, Roma – Napoli 2:1, Palermo – Parma 1:3, Kaljari – Lacio 1:0 i Torino – Katanija 2:2.

Juventus je prvi sa 87 bodova, dok je Napoli drugi sa 78. Ova dva kluba igraće u Ligi šampiona.

Milan je treći sa 72 boda i igraće u kvalifikacijama za LŠ. Fiorentina je četvrta, dok je Udineze peti. Ova dva kluba igraće u Ligi Evropa.

Iz Serije A ispadaju Palermo, Sijena i Peskara.

Rezultati i strelci 38. kola:

Atalanta – Kjevo 2:2 (Stendardo 8, Đorđi 84 – Teru 76, Teru 90+2)

Bolonja – Đenova 0:0

Roma – Napoli 2:1(Markinjo 47, Destro 59 – Kavani 84)

Kaljari – Lacio 1:0 (Desena 75)

Inter – Udineze 2:5 (Žuan 12, Roki 63 – Pinci 1, Domici 10, Di Natale 41, Silva 52, Murijel 66)

Palermo – Parma 1:3 (Mikoli 76 – Gobi 38, Valdes 41, Belfodil 45)

Peskara – Fiorentina 1:5 (Vitoljo 77 – Ljajić 16, 24, 59, Fernandez 28, Jovetić 54)

Sijena – Milan 1:2 (Terci 26 – Baloteli 84. penal, Mekses 87)

Torino – Katanija 2:2 (Ćerći 56, Bjanki 83 – Almiron 25, Bergesio 62)