Ljajić u Bajramskom intervjuu kritikovao direktore JP i čelnike gradske uprave

550

Novi Pazar – Potpredsednik Vlade Srbije Rasim Ljajić podržava zahtev Sulejmana Ugljanina da u rekonstruisanoj vladi dobije jedan od resora, kritikuje vlast u Novom Pazaru, zapanjen je šta je sve o korupciji čuo za dva dana boravka tamo i kaže da žali što je SDA izašla iz koalicije u tom gradu.

Ljajic

Ljajić, koji je i ministar za spoljnu i unutrašnju trgovinu i telekomunikacije, u intervjuu novopazarskoj Regionalnoj televiziji rekao je da je odavno prevazišao sve sukobe koje imao sa Ugljaninom i da više na takve stvari ne gleda sebično.

 

 
Dodao je da oni sada i u Vladi Srbije veoma dobro sarađuju, a kad je reč o lokalnoj vlasti u Novom Pazaru, kaže da mu je žao što je Ugljaninova SDA (Stranka demokratske akcije) izašla iz koalicije jer, dodaje, sve bi bilo drugačije da se to nije dogodilo.
– Meni je interes da za ovaj narod ovde nešto učinimo i da to ostane da smo mi učinili nešto za ovaj narod – kazao je Ljajić.

Staviti tačku na rekonstrukciju

Na rekonstrukciju Vlade, smatra Ljajić, treba staviti tačku što pre, jer sve to već predugo traje.

– Prvo se licitiralo ko će da ode, a sada se licitra ko će da dođe. Najvažnije je da se na to što pre stavi tačka. Nije samo Pazar problem, zemlja je u velikom ekonomskom problemu… Realni život je nešto drugo. Pad životnog standarda, pad kupovne moći … – rekao je Ljajić.

Za njega lično problemi u Sandžaku, kako kaže, dolaze uglavnom iz njegovog rodnog grada, bez obzira na to gde se nalazio i šta radio.
– U drugim sandžačkim gradovima to nekako i funkconiše, ali iz Pazara dolaze uglavnom problemi, od fudbala, privrede pa do politike – rekao je Ljajić istakavši da je reč o velikim, pre svega ekonomskim problemima.
Ljajić, koji je lider Socijaldemokratske partije Srbije (SDPS), oštro je kritikovao aktuelnu lokalnu vlast, ali i direktore u javnim preduzećima i generalno funkcionere koji, kako kaže, “nisu položili ispit”, i poručio da su gradskoj vlasti u Novom Pazaru neohodne “krupne promene ili izbori”.
Dodao je da će se u budućnosti ljudi na izborima opredeljivati na osnovu toga šta je neko učinio da ih zaposli ili da stvori perspektivu za njihovu decu, što je, kako ocenjuje, dobra stvar i korak napred u pravcu demokratizacije društva.