Naslovna Sandžak 45. Sandžačke igre, treći dan: Uspjesi Pazaraca, Sjeničanke najbolje na pjesku

45. Sandžačke igre, treći dan: Uspjesi Pazaraca, Sjeničanke najbolje na pjesku

Košarkaši i rukometaši Novog Pazara pobjednici su turnirskih takmičenja na 45. Sandžačkim igrama u tom gradu, a zlatom su se trećeg dana okitili još biciklista Esad Hasanović, ekipa Novog Pazara u planinskom biciklizmu i ženski tandem Sjenice u odbojci na pjesku.

Košarkaši Novog Pazara savladali su u finalu Čajetinu sa 93:84 (30:19, 22:19, 23:27, 18:19), a najefikasniji kod domaćina bili su Nemanja Krstić sa 19, Marko Radonjić sa 17, Nikola Vujović sa 15 i Asmir Numanović sa 11 poena.

Na drugoj strani, Nemanja Simović postigao je 19, Krsto Bjelica i Petar Vorkapić po 13, a Božidar Babović 12 poena za Čajetinu.

Treće mjesto pripalo je košarkašima Beograda, koji su dobili Rožaje sa 89:83 (27:18, 10:17, 26:27, 26:21).

Pazarski rukometaši stigli su do zlata pobjedom posle sedmeraca od 23:22 nad Zubinim Potokom, dok je u regularnom toku rezultat glasio 19:19 (8:7).

Rukometaši Kragujevca osvojili su treće mjesto jer su u “utešnom finalu” bili bolji od Beograda sa 25:20 (12:12).

Sve tri medalje u planinskom biciklizmu pripale su Novopazarcima, a do njih su na stazi na Pazarištu, tim redosljedom, došli Esad Hasanović, Emir Koca i Amin Salković.

Ekipno, trijumfovao je Novi Pazar, ispred Sjenice i trećeplasiranog Tutina.

Sjenička kombinacija Stupljanin/Drndić slavila je u odbojci na pjesku pobedivši u finalu par Vranić/Fetahović iz Prijepolja sa 2:0 u setovima (15:7, 15:8), dok je treći među sedam timova bio pazarski tandem Turković/Prtinac.

Posle grupne faze takmičenja u muškoj odbojci, poznato je da će u nedeljnom finalu od 19.00 časova u dvorani Pendik snage odmjeriti Novi Pazar i Sjenica, a dva i po časa ranije počinje duel za treće mjesto između Kraljeva i Rožaja.

Po grupama su igrale i ekipe u malom fudbalu, a u sutrašnjim polufinalima od 12.00, odnosno 13.30, u dvorani Pendik sastaće se Novi Pazar i Bijelo Polje, te Rožaje i Tutin, dok je finale na programu od 15.00.

U prijateljskoj rukometnoj utakmici Kraljevčanke su slavile protiv Novog Pazara sa 24:16 (11:8), a u revijalnom kajakaškom spustu na divljim vodama do zlatnih medalja stigli su Novopazarci Alen Tahirović (seniori, K1), Amel Tutić (juniori, K1), Inas Hodžić (kadeti, K1), Rasim Đulović (pioniri, K1), Emina Tutić (kadetkinje, K1) i Mehmed Kasumović iz Prijepolja (mastersi, K1), dok je Amel Tutić slavio i u C1 sprintu.