Roma 9 od 9 ! Ljajić igrač utakmice. Milan opet razočarao (video)

10

Lider italijanske Serije A Roma u derbiju 9. kola savladala je Udineze u gostima sa 0:1.

Iako je „Vučica“ od 66. minuta igrala sa igračem manje zbog crvenog kartona koji je dobio Majkon, uspeli su izabranici Vićenca Montele da zabeleže i 9 .trijumf u ovom šampionatu.

Gol dluke postigao je Majkl Bredli preciznim šutem u 82. minutu i time sačuvao stoprocentni učinak svoje ekipe.

U ekipi Rome ceo meč odigrao je Adem Ljajić koji je bio najbolji na terenu, dok je Dušan Basta ušao u igru u 76. minutu u ekipi Udinezea.

Fudbaleri Milana poraženi su u Parmi sa 3:2.

Domaći su poveli golovima Parola u 11. minutu i Antonija Kasana u nadoknadi prvog poluvremena. Rosoneri su izjednačili pogocima Matrija u 61. i Silvestrea u 63. minutu, a pobedu „mlekadžijama“ doneo je svojim drugim golom Marko Parolo u samoj završnici.

Juventus je rutinski savladao Đenovu sa 2:0 i izjednačio se sa drugoplasiranim Napolijem na tabeli.

Arturo Vidal je u 23. minutu iz penala načeo goste, a Karlos Tevez je obezbedio pobedu u 36. minutu meča.