BORIO SE U UKRAJINI, PRETIO OTUDA A TUŽILAŠTVO SRBIJE TRAŽI SAMO ŠEST MESECI ZATVORA!

352

BEOGRAD – Tužilaštvo za visokotehnoloski kriminal predložilo je danas u završnoj reči na suđenju da Radomir Počuča bude osuđen na šest meseci zatvora, zbog optužbi da je pretnjama na Fejsbuku ugrozio sigurnost “Žena u crnom” u martu 2013, kada je radio kao portparol protivterorističe jedinice policije.

Počučina odbrana tražila je oslobađajuću presudu i ukidanje zabrane napuštanja boravišta i obaveznog javljanja, tvdeći da nije imao nameru nikoga da ugrozi.

Očekuje se izricanje presude.

Tokom suđenja Počuča je negirao da je svojim statusom imao nameru da poziva na lič “Žena u crnom”.

Tužilaštvo za visokotehnološki kriminal ga međutim tereti jer je preko svog Fejsbuk profila 25. marta 2013. pozvao navijače Crvene zvezde, Partizana, Rada i Vojvodine da “ne troše pesnice između sebe”, već da se udruže i da pretuku “Žene u crnom” koje su na Trgu republike u Beogradu obeležile 15 godina od zločina nad albanskim civilima na Kosovu.

Počucći je nedavno izrečena presuda kojom je uslovno osuđen na godinu i po dana zatvora na osnovu sporazuma sa tužilaštvom o priznanju krivice za ratovanje u Ukrajini.

Počuča je prema toj nagodbi za uslovnu kaznu s rokom provere od četiri godine zatvora, priznao da se borio na ukrajinskom ratištu iako to zakoni Srbije ne dozvoljavaju.