Poštovani kolege, roditelji i učenici,

Dužan sam da odgovorim na optužbe pojedinih akademika iz Novog Pazara, pošto je dovedena u pitanje moja čast i ugled škole koju vodim.

Škola je dobila krov sa toplotnom izolacijom koju je 40 godina čekala. Izvršena je kompletna rekonstrukcija mašinskih instalacija, umesto užasno skupog lož ulja od sada ćemo se grijati potpuno ekološkom i znatno jeftinijom biomasom. Vodovodne, kanalizacione i elektro instalacije unutar same škole su skoro u potpunosti zamenjene a prije nekoliko dana je skinuta skela sa škole jer je upravo završena termoizolacija kamenom vunom.

Rekonstrukcija škole je potpuno završena i nije tačno da mi tražimo od roditelja novac za bilo kakve radove. Odluku o djačkom dinaru je doneo Savet roditelja a ne direktor, i tu instituciju ima svaka škola u Srbiji, što bi akademici iz pojedinih neformalnih i privatnih obrazovnih kružoka u Novom Pazaru trebalo da znaju. Oni bi makar mogli svima nama da drže kurseve o prikupljanju para. Zbog toga narod za njih ima prikladno ime: “ministri finansija”.

Treba reći istinu, a to je da iza ovoga stoji politička pozadina.. Cilj je da se baci ljaga na mene da bi se neko iz BDZ dočepao direktorske fotelje, jer znamo koliko ljudi iz BDZ-a vole funkciju, a šta lepše nego doći u tek obnovljenu školu u centru grada. Prije mesec dana je bila navodna afera oko završnog ispita, a sada je ovo. Najsmešnije u svemu je to što neistine dolaze od ljudi koji školarinu na svom fakultetu naplaćuju u kešu, što je verovatno jedini takav slučaj u svijetu, a parama se gubi svaki trag. U pitanju su milionske cifre.

O uslovima rada u našoj školi je suvišno govoriti. Sada se možemo pohvaliti jednom novom i modernom zgradom.

Kvalitet nastave je na vrhunskom nivou, o tome svedoče brojna priznanja naših učenika i nastavnika. Istina je da se kod nas ne može magistrirati i doktorirati u istom danu, ali za to postoje neke druge organizacije u gradu koje fabrikuju veliki broj polupismenih akademika koji mašu diplomama a ne znaju da navedu nazive svih padeža. Ti ljudi su najodgovorniji za eroziju kvaliteta javne misli i srozavanje intelektualne elite bošnjačkog naroda. Jedino što znaju da rade je trovanje javnog prostora svojim rečnikom, agresivnim iznošenjem neistina i polučinjenica. Ja izuzetno pazim da svaki moj javni nastup bude odmeren i rečnik primeren publici koja me sluša. Učenici moje škole će se ugledati na mene i od ogromne je važnosti kakav primer ću ja dati. Kakav primer vi dajete, vidi se od samog početka vašeg javnog delovanja. Prvi put je javnost u Sandžaku imala priliku da tadašnji muftija, sada predsednik skupštinskog odbora za obrazovanje, za vrijeme hutbe i javno na televiziji, nazove predstavnike opštinske vlasti “kaljavcima” a samo jer je gradio objekat u centru grada bez gradjevinske dozvole. To je presedan u istoriji Islamske Zajednice za nekoliko stotina godina njenog postojanja i mislim da je taj čovek tog trenutka morao da bude smenjen. Cijela vaša klika se odlikuje velikom količinom animoziteta, beskrajne i beskrupulozne ambicije i želje za vlašću, parama i skupim automobilima. Mislim da ne postoji nijedno pravilo ljudskosti koji vi niste prekršili da biste došli do svog cilja.

Na kraju, moram da kažem da mi je žao što moram da se ovakvim saopštenjem obraćam svojim kolegama, učenicima i roditeljima, ali je i to deo mog posla. Znam da ste vi navikli na pozitivne misli od mene i obećavam vam da ćemo uskoro imati dobrih vesti za vas.

Hvala

Direktor,

Edin Dugopoljac