Neverovatan preokret Fulama protiv Kristal Palasa i prelepi golovi Kasamija i Sidvela (video)

48

U poslednjem meču osmog kola Premijer lige, Fulam je posle preokreta naneo ubedljiv poraz Kristal Palasu sa 4:1 (2:1), a duel su obeležili efektni golovi Kasamija i Sidvela.

Sve je počelo idealno po domaćine, Marijapa je ispratio akciju po levom boku, i kao najviši u skoku glavom je poslao loptu iza nepomičnog Stekelenburga za vođstvo domaćina. Na odgovor se čekalo do 20. minuta kada je Kasami volej udarcem izjednačio, i to posle sjajnog dubinskog pasa Ritera.

Nemac je uočio utrčavanje Kasamija, koji je bio nezadrživ, a posle prijema na samom uglu šesnaesterca, raspalio je i neodbranjivo šutirao za 1:1. Nastavili su gosti iz Londona da lome otpor protivnika, i to je trajalo do finiša poluvremena.

Sidvel je pred odlazak na odmor najavio pobedu, kada je loptu odbijenu od živog zida nakon slobodnog udarca sa 20-ak metara poslao u rašlje. Nade domaćina u povratak u meč srušio je Berbatov u 50. minutu. Izborio se posle kornera za poziciju iako je bio okrenut leđima golu, i poslao je loptu u mrežu.

Sudbinu domaćina zapečatio je na efektan način Filip Senderos. Iako se od njega ne očekuje da postiže golove, učinio je to na sjajan način.

Ruiz je posle asistencije Berbatovu samo pet minuta kasnije ponovo izveo loptu iz ugla, a Senderos je vrebao na prvoj stativi, u padu dobro zahvatio loptu za konačnih 4:1.