Ljajić zabio golčinu, pokrenuo Torino u produžetku i srušio zid Gatuzove Pize!

Kakav meč Adema Ljajića – ulazak sa klupe, gol koji je pokrenuo Torino u produžetku i to kakav!

Fudbaleri Torina plasirali su se osminu finala Kupa Italije pošto su na svom stadionu savladali ekipu Pize rezultatom 4:0 (0:0) posle produžetaka.

Posle regularnih 90 minuta nije bilo golova, a onda je na scenu stupio Adem Ljajić.

On je u igru ušao u 62. minutu umesto Saše Lukića i odmah je napravio prevagu na terenu.

Prvo je imao solidan pokušaj iz slobodnog udarca, ali nije uspeo da pomogne svojoj ekipi da pobedi tokom 90 minuta.

Ipak, u 93. minutu, Ljajić je postigao golčinu za vođstvo Torina i osmeh na licu Siniše Mihajlovića. On je prihvatio odbijenu loptu posle kornera i sa nekih 20 metara zategao loptu pod prečku za 1:0, a posle toga je usledila prava rapsodija domaćih i tri gola u razmaku do šest minuta.

U 111. minutu zaboravljeni Maksi Lopez se našao na pravom mestu posle akcije Adema Ljajića i Belotija i lako sproveo loptu u mrežu za 2:0, da bi Poje dva minuta kasnije dotukao goste za 3:0.

U 117. minutu Beloti je glavom poslao loptu pod prečku za konačnih 4:0 i plasman Torina u narednu rundu.

Tim Pize koji sa klupe predvodi legendari Đenaro Gatuzo je pružio i više nego solidan otpor, ali na kraj nije imao snage, pošto se povredio Lazari, sve tri izmene su već bile izvršene, pa su gosti meč završili sa desetoricom.