Lion deklasiran u Monpeljeu ! (video)

Fudbaleri Monpeljea deklasirali su Lion pred svojim navijačima rezultatom 5:1 u 9. kolu francuske Lige 1.

77

Mrežu Liona načeo je Viktor Hugo Montanjo u 16. minutu meča. Prednost domaćina udvostručio je Entoni Munir pred kraj prvog poluvremena.

Na početku drugog dela igre Aleksander Lakazet smanjio je rezultat na 2:1. Novi gol Monpeljea pao je nakon penala u 59. minutu, a siguran je bio Remi Kabela. Isti igrač u 66. minutu povećava na 4:1, a samo dva minuta kasnije odjeknula je i petarda na stadionu „De la Moson“. Svoj drugi pogodak postigao je Montanjo. Maksim Gonalon dobio je drugi žuti karton u 83. minutu utakmice, pa je Lion sa desetoricom završio ovaj meč.

Monpelje je konaćčno došao do druge pobede u ovoj sezoni i sada je na 8. mestu, dok je Lion pao na 14. poziciju.