JSL: Plavi iako nadmoćniji nisu uspeli da pobede. Neobično puno golova na 4 utakmice danas

63

Na današnjim utakmicama JSL bilo je dosta zanimljivo sa neobično puno golova.

Derbi ovog popodneva se igrao u Novom Pazaru izmedju ekipe domaćina i kruševačkog Napredka. I jedan i drugi tim su ovu sezonu odlično počeli i sa razlogom su važili za jedan od derbija kola.

Napredak je odlično otvorio utakmicu i poveo već u 7 minutu golom Bajića. Od tog trenutka kreće totalna ofanziva Pazaraca, ali sve sto su uspeli je da izjednače u 38. minutu preko kapitena Lotinca. Drugo poluvreme je bilo u znaku domaćina. Imali su više od igre do samog kraja i nekoliko stopostotnih šansi koje nisu iskoristili. Nekoliko puta su pogodili okvir gola, ali lopta u gol jednostavno nije htela. Na kraju je bilo 1:1, a domaći navijači su aplauzima ispratili svoje miljenike koji su realno bili danas mnogo bolji tim.

U kragujevcu ništa novo. Radnički nije uspeo u Kragujevcu da pobedi Voždovac iako je od devetog minuta imao igrača više. Tada je Dragović udario Spalevića pesnicom u glavu, zaradio crveni karton i skrivio penal.

Beljić je bio precizan sa kreča, ali su se “zmajevi” potrudili da Dragović ne bude tragičar, iako ih je ostavio na cedilu. U 21. minutu Babović je u sjajoj akciji asistirao Obradoviću koji je zatresao mrežu sa 20-tak metara za 1:1.

Gosti si dominirali celo prvo poluvreme iako su bili brojčano slabiji, dok su Kragujevčani nervozu ispoljavali i tako što su se svađali oko lopte. Domaći igrači se ni u nastavku nisu pokrenuli, zvižduci su parali tribine, a Voždovčani su i sa igračem manje odlično kontrolisali igru i zasluženo odneli bod u Beograd.

U prva tri meča jedino se slavilo u Subotici, pošto je Spartak pobedioDonji Srem sa 2:1 i tako zalečio rane posle teškog poraza od Zvezde u prošlom kolu od 5:0. Nosković je u 15. minutu doveo “marince” u vođstvo kada je odbitak Belića sproveo iza njegovih leđa.

Pred kraj prvog poluvremena je Lukić vratio nadu gostima iz Pećinaca, ali je kapiten Torbica u 62. minutu prihvatio dubinsku loptu Trivunovića i obezbedio Spartaku tri boda.

Sloboda nije uspela da veže dve pobede, pošto je OFK Beograd odneo bod sa Begeluka. “Romantičari” su imali junaka u liku Jovana Damjanovića koji je bio dvostruki strelac, a drugi pogodak za podelu plena je postigao u četiri minuta pre kraja.

Gosti sa Karaburme su i poveli u osmom minutu, ali Užičani nisu sačuvali prednost od 2:1, a za preokret su se pobrinuli Tijago Galvao i Babić, još u prvom poluvremenu.