Hamad najbolji teniser Srbije

Teniser iz Novog Pazara Hamad Međedović (13) osvojio je danas Dvoransko prvenstvo Srbije za igrače do 16 godina, pošto je u finalu na terenima Teniskog kluba Trim u Beogradu savladao Stefana Ivića iz zaječarskog Eurokluba sa 2:0, po setovima 6:1 i 6:2.

Zadovoljan sam svojim nastupom na ovom prvenstvu, za koje sam dobio vajld kard od Teniskog saveza Srbije. Igrao sam svoj tenis, maksimalno sam se trudio i to se isplatilo – rekao je Međedović.

U glavnom žrebu državnog prvenstva za tenisere mladje od 16 godina igrala su 32 tenisera, a trinaestogodišnji Medjedović je u pet mečeva izgubio samo dva seta.

Taj član Teniske akademije Bogdan Obradović u polufinalu je pobedio Dušana Obradovića iz novosadske Rode sa 2:0 (6:3, 6:3).

– Prvenstvo je pokazatelj da sam na dobrom putu uoči nastupa na čuvenom Tarbu u Francuskoj, krajem januara naredne godine. Do tada, igraću i turnir prve kategorije u Moskvi – otkrio je Međedović.