Fk Novi Pazar – Rad 1:0

Fenomenalno navijanje, koreografija, puno šansi i samo jedan gol ali zlata vredan za ekipu Novog Pazara to je epilog utakmice koja je odigrana danas u Novom Pazaru pred više od 8000.gledalaca.

Pazarci su krenuli od prvog minuta da slamaju odbranu rada prvi minut i fantastični Vidaković imao je dobar prodor ka golu Rad-a ali bezuspešno. Šanse su se nizale i nizale dve do drugog poluvremena kada je Uragan zvani Admir Kecap zatresao mrežu ekipi Rad-a.

Fudbaleri Vojvodine napravili su još jedan kiks u Superligi Srbije, pošto su večeras u drugom kolu u gostima odigrali nerešeno 1:1 protiv novajlije Voždovca.

Voždovac je bio domaćin na stadionu Obilića, jer njegov stadion još nema upotrebnu dozvolu.

Foto zvanicna stranica

Duel na Vračaru počeo je sa pet minuta zakašnjenja u znak protesta protiv predsednika Fudbalskog saveza Srbije (FSS) Tomislava Karadžića.

Ekipa Vojvodine imala je prednost od 64. minuta, kada je mrežu domaćina pogodio Enver Alivodić. Veliki bod Voždovcu doneo je Adam Marušić sedam minuta pre kraja utakmice.

Spartak je u Subotici bio bolji od OFK Beograda sa 1:0, a i ovaj duel počeo je pet minuta kasnije. Strelac jedinog pogotka bio je Miljan Milivojev u 83. minutu.

Donji Srem i Javor su podelili bodove, a ovaj meč nije kasnio, kao ni duel u Novom Pazaru gde je istoimeni domaći tim savladao beogradski Rad sa 1:0.

Tri boda Novopazarcima doneo je Admir Kecap golom u 76. minutu.

Ekipa Radničkog iz Kragujevca kod kuće je bila bolja od povratnika u Superligu, kruševačkog Napretka sa 2:1.

Pobedonosni pogodak za domaćina dao je Bojan Beljić iz penala u 90. minutu.

Rezultati i strelci u drugom kolu:

Radnički Kragujevac – Napredak 2:1 (Petrović 64, Beljić 90. penal – Mirosavljević 32)

Donji Srem – Javor 1:1 (Damjanović 15 – Ivković 61)

Voždovac – Vojvodina 1:1 (Marušić 83- Alivodić 64)

Spartak – OFK Beograd 1:0 (Milivojev 83)

Novi Pazar – Rad 1:0 (Kecap 76)