BSK ispao, Novi Pazar opstao u Superligi uprkos porazu

Borčani nisu uspeli da slave na gostovanju OFK Beogradu (1:1), dok su Kragujevčani osvojili zlata vredan bod u Ivanjici (1:1) i izborili opstanak. Sticajem okolnosti Pazarce poraz u Kuli nije koštao…

fk novi pazar stadion

I poslednja dilema u Superligi je rešena! Uz davno otpisano Smederevo, u Prvu ligu Srbije ispada BSK Borča. Borčanima je na ruku išao poraz Novog Pazara u Kuli (0:2), međutim, oni nisu uspeli da slave na gostovanju OFK Beogradu (1:1), dok je kragujevački Radnički izborio remi u Ivanjici (1:1) i prebrinuo sve svoje brige.

Na kraju, Novi Pazar i BSK završili su sa po 30 bodova, ali zbog slabijeg međusobnog duela (1:1 u Pazaru, 2:3 u Borči), BSK se oprostio od elite.

Ovakav ishod Borčani su vrlo lako mogli da izbegnu, čak su vodili na Karaburmi od 10. minuta, a zatim pri rezultatu 1:1 u poslednjih desetak minuta imali i igrača više (sključen Ivan Jovanović koji je ušao sa klupe nešto ranije), međutim, rezultat se nije menjao, baš kao ni u Ivanjici.

A upravo je Javor bio poslednji adut Borčana, kojima je bilo potrebno da Radnički izgubi, kako ne bi morali da pobede Romantičare (BSK ima bolji međusobni skor od Kragujevčana). Minut-dva igralo se duže u Ivanjici u odnosu na Karaburmu, ali mreže se više nisu tresle. Tako je ugašena i poslednja nada tima sa Vizelj parka.

Kada je u pitanju meč u Kuli gosti nisu imali nikakvih šansi protiv raspoloženog Hajduka, pa ipak, sreća ih je pogledala, odnosno ostali rezultati. Sa dva gola u prvih 45 minuta Kuljani su završili posao, u nastavku čak imali i prečku, dok Pazarci nisu mogli ni da priprete.

U Ivanjici vrlo tvrdo i neizvesno do samog kraja i opet zadovoljniji gosti. Radnički je vodio golom Spalevića od 42. minutu, ali domaćin je poravnao u 67. preko Veselinovića i uneo veliku dozu neizvesnosti. U poslednjih 25 minuta prava drama, a vrhunac je usledi kada je sudija odsvirao kraj na Karaburmi. U Ivanjici su ostale da se odigraju poslednje sekunde, međutim, promene rezultata nije bilo. Radnički je sačuvao svoju mrežu i opstao, u isto vreme poslavši BSK u niži rang.